Hotel Ostrý, ubytování na Šumavě Hotel Ostrý, dvoulůžkový pokoj
Železná Ruda ***

Klidné ubytování Šumava
Hotel Ostrý, Železná Ruda

Hotel poskytuje ubytování ve 27 pokojích, které jsou účelně vybaveny praktickým pohodlným nábytkem, samostatným sociálním zařízením, telefonem. K dispozici je také apartmán pro 4 osoby a pokoj s bezbariérovým přístupem. Celková kapacita hotelu je 76 lůžek. Wifi připojení zdarma v celém hotelu.

Sport i relaxace

Romantická příroda Železné Rudy přímo vybízí k projížďkám na kole.

V okolí můžete využít možnosti zahrát tenis, squash, bowling, navštívit fitness centrum, lanové centrum, sjet kopec na slalomové káře nebo si půjčit skútr či čtyřkolku.

Od jara do podzimu hotel Ostrý vyhledávají zejména pro jeho polohu poblíž nových cykloturistických tras a stezek také milovníci jízdy na kole. Hotel s tím počítá a svým klientům proto nabízí možnost úschovy kol v uzamykatelné úschovně.

Romantická příroda Železné Rudy přímo vybízí k projížďkám na kole. Půjčit si ho můžete v půjčovně, která se nachází v těsné blízkosti hotelu. Zde si můžete nechat kolo i seřídit nebo opravit. V zimních měsících se tato půjčovna kol mění na půjčovnu lyžařského a snowboardového vybavení.

Turistika i výlety na kole

Romantickou projížd'kou můžete dojet k Černému nebo Čertovu jezeru.

Romantickou projížd’kou můžete dojet k Černému nebo Čertovu jezeru. Černé jezero se nachází pod vysokou skalní stěnou, která je známá jako Jezerní. Přibližně 1,5 km od Černého jezera se nachází Čertovo jezero, o kterém pověsti praví, že jeho dolinu vyryl do země čert, který chtěl vzít do pekla mladou dívku. Ta mu ale k ocasu přivázala těžký kámen, který pekelníka stáhl na dno jezera.

Nejvýše položené a zároveň nejmenší ledovcové jezero Šumavy, hluboké pouze tři metry, nese název Laka. Jeho zvláštností jsou tzv. plovoucí ostrůvky.

Nedaleko se nachází také Křížová cesta a Muzeum Šumavy s expozicí lidového malovaného nábytku, sklářství, hadrnictví a lidových řemesel. Krásný je i výlet lanovou dráhou na horu Pancíř nebo Špičák.

Pro milovníky adrenalinu je vybudovaný Bikepark ve sportovním areálu na Špičáku, vzdálený 3 km.

V nedalekém německém Neuschlonau můžete navštívit bezbariérovou stezku korunami stromů, na své si přijdou i vyznavači nordic walkingu. Nedaleko Zwieselu si můžete také zahrát golf na osmnáctijamkovém golfovém hřišti Golfpark Oberzwieselau.

Sprachauswahl
Informace o hotelu
Hotel Ostrý *** 1. máje 127, 340 04 Železná Ruda
Rezervace ubytování
tel.: +420 376 397 926
e-mail: info@hotelostry.cz
Ubytování na Šumavě

Click to open a larger map