Hotel Ostrý, ubytování na Šumavě Hotel Ostrý, dvoulůžkový pokoj
Železná Ruda ***

Lyžování a běžky na Šumavě
Hotel Ostrý, Železná Ruda

Železná Ruda patří k největším střediskům zimních sportů v Čechách. V celé oblasti je 25 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti a 29 vleků s kapacitou 15 000 osob za hodinu. Sjezdové areály rozšiřují nabídku o snowparky. Část tratí je uměle zasněžována.

Nejbližší sjezdovka „U nádraží“ je vzdálena 600 m od hotelu, je dlouhá 1 km a je vhodná pro rodiny s dětmi. Stejně tak jsou vhodné pro rodinné lyžování i lyžařský areál Samoty vzdálený necelých 600 m, kde je k dispozici také SNOWTUBING (jízda na gumovém člunu ve sněhovém koridoru) a areál Belveder. Další lyžařské středisko Špičák (1.202 m.n.m.) se nachází necelých 4,5 km od Železné Rudy. Pro všechny lyžaře doporučujeme nedaleké atraktivní německé středisko Gross Arber (1456 m n.m.) vzdálené 6 km.

Zima na Šumavě

Železná Ruda je také ideální výchozí bod pro běžkaře, V okolí je množství upravovaných tratí (okolo 100 km) a to nejen na české, ale i na bavorské straně Šumavy (Arberland).

Lyžařský areál Belveder
Cca 1km od hotelu nabízí: 5 sjezdových tras (modrá = 1770m/620m, červená = 530m/530m), 5 vleků, – večerní lyžování, lyžařskou školu, bežecké tratě, půjčovnu lyží

Ski areál Špičák
Cca 4,5 km od hotelu nabízí: 7 sjezdových tras (modrá = 2900m/1805m, červená 2880m/1475m, černá = 1425m/1425m) – 1 sedačkovou lanovku , 8 vleků, večerní lyžování, běžecké tratě, snowpark, půjčovnu lyží

Ski areál Gross Arber (Velký Javor)

Ski areál Gross Arber (Velký Javor)
Moderní centrum lyžařských sportů, dějiště Světového poháru v lyžování s kabinkovou lanovkou, sedačkovými lanovkami, vleky a sjezdovými tratěmi jak pro náročné sportovní lyžaře, tak i pro rekreační lyžování pro začátečníky a pokročilé. Toto středisko je nazývané Mont Blanc Bavorského lesa a dále nabízí různé druhy a délky sjezdových tras,střediska Bretterschachten a Scheibe = 90 km běžeckých tras. Dále šestimístnou sedačkovou lanovku, šestimístnou kabinkovou lanovku (během 4 minut dojede na vrchol) a lyžařské karvingové a snowboardové školy.

Lyžařské stopy (více na www.bilastopa.cz):

  • Železná Ruda-Samoty-Na Pošťáku-Gerlova Huť-Nová Hůrka: průběžně upravováno
  • Debrník – tzv. Dálnice – Gerlova Huť: průběžně upravováno
  • Debrník – Polom – býv. Hůrka – jezero Laka – Nová Hůrka: průběžně upravováno
  • Nová Hůrka – býv. Hůrka přes Ascherlák na rozcestí Gerlova Huť: průběžně upravováno
Sprachauswahl
Informace o hotelu
Hotel Ostrý *** 1. máje 127, 340 04 Železná Ruda
Rezervace ubytování
tel.: +420 376 397 926
e-mail: info@hotelostry.cz
Ubytování na Šumavě

Click to open a larger map