Hotel Ostrý, ubytování na Šumavě Hotel Ostrý, dvoulůžkový pokoj
Železná Ruda ***

Turistika a cykloturistika na Šumavě
Hotel Ostrý, Železná Ruda

Hotel pro jeho výhodnou polohu vyhledávají zejména cykloturisté. V okolí je totiž hodně nových cykloturistických tras a stezek. Pro ty, kdo vyznávají tento druh rekreace, tady máme uzamykatelnou úschovnu kol. Ostatně jedna z cyklostezek vede přímo pod okny hotelu.

Dostupnost hotelu a jeho poloha jej činí velmi atraktivním. Kdo sem jede, tak většinou kvůli přírodě. Kdo Šumavu zná, toho není třeba přesvědčovat. Nádherná příroda s turisticky atraktivními cíly jako jsou Černé či Čertovo jezero.

Krásná příroda Šumavy

Černé jezero
Nachází se ve výšce 1008 m, pod 330 metrů vysokou skalní stěnou nazývanou jako Jezerní. Rozloha jezera je 18 ha o délce cca 800 metrů.

Čertovo jezero
Rozloha 10 ha a hloubka 37 metrů, nacházející se asi 1,5 km od Černého jezera v jižním svahu Jezerní hory. Pověsti praví, že dolinu ve které se nachází uvedené jezero vyryl do země čert, který chtěl vzít do pekla mladou dívku, ta mu však přivázala na ocas těžký kámen a pekelník skončil na dně jezera.

Jezero Laka
Nejvýše položené a nejmenší ledovcové jezero na Šumavě, jehož velkou zvláštností jsou tzv. plovoucí ostrůvky a hloubka pouhé tři metry.

Vydejte se na toulky Šumavou

Křížová cesta
Tato památka se nachází za kostelem doleva po Belvederské silnici. Po trase křížové cesty se dá přijít až ke kapli Sv. Anny. Rozhledna Poledník /1315 m autobusem do Prášil/ a Prášilské jezero.

Výlet na Pancíř (1214 m)
Autobusem na Špičák, za užití lanovky a přestupu na Hofmankách návštěva tamní rozhledny a restaurace.

Muzeum Šumavy (založeno 1877)
Expozice obsahující lidový malovaný nábytek, sklářství, hadrnictví, lidová řemesla.. Pro zájemce možnost rybaření v pstruhových vodách na Otavě, sběr hub a borůvek. Tenis, squash, bowling. Jízda na motorových skútrech a čtyřkolkách nebo slalomových kárách. V nedalekém německém Neuschlonau můžete navštívit stezku korunami stromů, která je bezbariérová. Je sjízdná s kočárkem a je v hodná i pro vozíčkáře. Přijdou si zde na své i vyznavači nordic walkingu a v případě nadbytku adrenalinu lze navštívit nedaleké lanové centrum. Klidnější aktivitou pak může být návštěva osmnáctijamkového golfového hřiště nedaleko Zwieselu – Golfpark Oberzwieselau. Bavorsko a Čechy – Bavorská zemská výstava v muzeu ve Zwieselu.

Bikepark Špičák
Milovníky adrenalinu by mohl zaujmout bikepark Špičák, který je známý a oblíbený především díky freeridovým tratím a nachází se necelé 4 km od našeho hotelu. Můžete si u nás na hotelové recepci zakoupit skipass se slevou od 5% do 20% anebo od nás dostanete jízdenku na vlek s 10% slevou.

Sprachauswahl
Informace o hotelu
Hotel Ostrý *** 1. máje 127, 340 04 Železná Ruda
Rezervace ubytování
tel.: +420 376 397 926
e-mail: info@hotelostry.cz
Ubytování na Šumavě

Click to open a larger map